12kroków

RODZICIELSTWO Z POZYTYWNĄ DYSCYPLINĄ

 

RODZICIELSTWO Z POZYTYWNĄ DYSCYPLINĄ

 

Dla kogo?

Warsztaty przeznaczone są dla rodziców, którym zależy na bliskich relacjach z dziećmi, opartych na szacunku, empatii i radości z bycia razem. Skorzystają wszyscy ci, którym brakuje narzędzi do osiągania pożądanych, długofalowych celów wychowawczych, a także ci, którzy doświadczają zniechęcenia lub po prostu szukają swojej drogi w rodzicielstwie. Warsztaty wzbogacą każdego otwartego na zmiany, rodzica!

Więcej informacji na temat Pozytywnej Dyscypliny na stronie www.pozytywnadyscyplina.pl

Ile czasu?
Cykl 8 cotygodniowych spotkań (po 2,5 godziny zegarowe)

Termin:
Nie planujemy warsztatu w edycji wiosennej. W tej chwili przyjmujemy zapisy na listę oczekujących, gdy zbierze się odpowiednia liczba osób podamy termin. 

Miejsce:
 Poradnia Gocław, Warszawa ul. Rechniewskiego 14.

Koszt:
400 zł plus 50 zł za materiały (8 spotkań dwuipółgodzinnych). Jest możliwość płatności w ratach po 220 plus 50 zł za materiały.

Zapisy i informacje:
warsztaty@12krokow.com.pl - e-mail proszę zatytułować "Rodzicielstwo z pozytywna dyscypiną".
Informacja telefoniczna: + 48 513132854 - Maria Gąsiorowska

 

Prowadząca:

Maria Gąsiorowska – psycholog (UW), certyfikowana edukatorka i entuzjastka Pozytywnej Dyscypliny, prowadzi rozwojowe grupy wsparcia dla kobiet, obecnie w trakcie szkolenia na prowadzącego Warsztaty 12 kroków ku pełni życia, żona wyjątkowego męża, mama czterech synów (założycieli i, jak na razie, jedynych członków ZDF, czyli Związku Dzieci Figlarnych). W wolnym czasie gra w planszówki, biega, chodzi po lesie i wędruje po górach.

O warsztatach

Ze swojego domu rodzinnego wyniosłam bezcenne skarby w postaci bliskiej relacji z mamą, oraz zamiłowania do 4P: przygody, przyrody, przyzwoitości i pierogów, ale też kilka niechcianych przekonań np. na temat bezwzględnego posłuszeństwa dzieci wobec rodziców oraz trudności z przyjęciem różnic pomiędzy mną, a dziećmi, w ważnych dla mnie kwestiach. Szukałam sposobu na bycie z dziećmi i towarzyszenie im w rozwoju, budujące obie strony. Urzekło mnie rodzicielstwo bliskości, ale chyba opatrznie je zrozumiałam, bo wpędziłam się w pułapkę całkowitego skupienia się na dzieciach. Nie muszę chyba dodawać, że moje stłumione potrzeby i uczucia, manifestowały się w końcu w sposób, który niewiele miał wspólnego z Komunikacją Bez Przemocy. I wtedy pojawiła się ona – Pozytywna Dyscyplina.

To co mnie w niej zachwyciło i czym chcę się dzielić z innymi rodzicami:

• równowaga w uwzględnianiu potrzeb dzieci i rodziców
• wspieranie dzieci w samodzielności, jako szansa na więcej czasu wolnego ;) dla siebie, a dla dzieci możliwość budowania pewności siebie, poczucia sprawczości, satysfakcji ze swojej aktywności
• otwarcie na pomysły dzieci dotyczące obowiązków i czasu wolnego, wspólne decydowanie o tych zagadnieniach
• podejście do błędów i porażek jako do szansy na rozwój
• zwracanie uwagi na to co dobre, zamiast ciągłego skupiania się na zachowaniach wymagających poprawy
• docieranie do przyczyny trudnych zachowań dziecka, zamiast nazywania go niegrzecznym
• podejście do dziecka pełne zainteresowania, uwagi i akceptacji zamiast ociosywanie go jak kawałek drewna, żeby przybrało kształt, który sobie wymyśliliśmy
• konieczność pracy nad sobą samym
W trakcie warsztatów macie okazję doświadczyć PD na własnej skórze, spojrzeć na siebie i dziecko z nowej perspektywy, posiąść wiedzę, przećwiczyć ją w praktyce, w razie wątpliwości dopytać o szczegóły oraz dowiedzieć się jak PD wpływa na moje życie rodzinne.

 

Copyright © 12 KROKOW - Warsztaty rozwoju duchowego.