12kroków

O nas

Tu znajdziesz informacje o osobach prowadzących warsztaty "Wreszcie żyć - 12 kroków ku pełni życia" w ramach Centrum Pomocy Duchowej. Tworzymy zespół, co oznacza, że pracujemy według tych samych zasad oraz regularnie poddajemy się superwizji.

 


 

Członek Honorowy Zespołu

 

Ks. ROMUALD JAWORSKI

dr hab. prof. UKSW (ur. 1950) psycholog i psychoterapeuta, superwizor, ukończył studia psychologiczne na KUL-u w Lublinie, obecnie kieruje Katedrą Psychologii Religii UKSW w Warszawie. Był współinicjatorem powstania i wieloletnim Przewodniczącym Zarządu Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Autor licznych publikacji z psychologii i duchowości, zaadoptował na rynek polski podręcznik ćwiczeń "Wreszcie żyć - 12 kroków ku pełni życia".

http://www.psycholog-uslugi.pl/

 


 

JACEK RACIĘCKI

Jestem terapeutą uzależnień związanym z Centrum Pomocy Duchowej księży Pallotynów w Warszawie. Prowadzę dwunastokrokowe warsztaty rozwoju duchowego oparte na ćwiczeniach "Wreszcie żyć - 12 kroków ku pełni życia". Jestem również autorem i gospodarzem cyklu "Poradnia Uzależnień", a obecnie "Ku wolności" w radiu PLUS Warszawa. Jestem również zaangażowany w różne dzieła mające na celu niesienie pomocy chcącym wyjść z uzależnień czy zniewoleń, między innymi z Fundacją "Pasja Życia" budującą w Legionowie Mazowieckie Centrum Rozwoju Duchowego i Artystycznego dla młodzieży, gdzie zostałem przez jej prezesa s. Jolantę Glapkę zaproszony do Zarządu.
jacek12@12krokow.com.pl

 

AGATA JABŁOŃSKA

Od 20 lat przechodzę formację w Ruchu Światło-Życie. Od 10 lat jestem szczęśliwą żoną, wychowujemy z mężem czterech synów. Mam doświadczenie pracy w programie na warsztacie prowadzonym przez Jacak Racięckiego. Kroki doprowadziły mnie do przeżycia prawdy, że Bóg jest dobry czym chcę dzielić się z innymi. Ks. Franciszek Blachnicki powiedział, że wypełnienie naszego powołania dokonuje się w wolności i na to właśnie mam nadzieję. Z wykształcenia jestem lekarzem.
agata12@12krokow.com.pl

 

ALICJA DŁUGOSZ 

Współorganizatorka warsztatów "Wreszcie żyć-12 kroków ku pełni życia ". Posiada osobiste doświadczenie programu 12- kroków dla chrześcijan, doświadczenie choroby współuzależnieniowej. Żona z 40 letnim stażem małżeńskim i mama trojga dzieci i babcia czworga wnucząt.
ala12@12krokow.com.pl

 

ANNA ARACZEWSKA

Z wykształcenia jestem teologiem, ukończyłam Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie - Sekcję Św. Jana Chrzciciela oraz Podyplomowe Studium Kierownictwa Duchowego UKSW. Jestem absolwentką jednej z pierwszych grup uczestniczących w prowadzonych przez Jacka Racięckiego warsztatach ,,Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia", z osobistym doświadczeniem przemiany i rozwoju duchowego
ania12@12krokow.com.pl

 

ANNA ŚWIĘTOCHOWSKA

Coach, Trener, Arteteraputa i HR Specjalist w jednym. Łączy pasję z pracą. Na codzień współpracuje z jednym z warszawskich domów dziecka, firmą headhuntersą oraz prowadzi coaching indywidualny. Absolwentka warsztatów "Wreszcie żyć - 12 kroków ku pełni życia" (I i II obrót prowadzony przez Jacka Racięckiego). Zaangażowana we wspólnotę chrześcijańską.
anna12@12krokow.com.pl

 

 BEATA CHOROSZEWSKA (d. POSKROBKO)

Zaprzestała współpracy z zespołem z dniem 01.07.2015 r. na własną prośbę, nie podając powodów.

 

EWA WĄSIK

Z wykształcenia jestem prawnikiem, ukończyłam Katolicki Uniwersytet Lubelski w Lublinie, podjęłam studium terapi uzależnień. Jestem absolwentką I i II obrotu warsztatów ,,Wreszcie żyć - 12 kroków ku pełni życia", prowadzonych przez Jacka Racięckiego. Posiadam osobiste doświadczenie przemiany i rozwoju duchowego. Należę do ignacjańskiej Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego.
ewa12@12krokow.com.pl

 

ELŻBIETA PRUS

Posiadam bogate doświadczenie życiowe: dysfunkcji w rodzinie, własnego uzależnienia, rozpadu małżeństwa oraz wynikających z tego dysfunkcji, które dotknęły trójkę moich dzieci. Przeszłam 12 krokowy program w Strzyżenie, którego również byłam kierownikiem, a także Warsztaty „Wreszcie żyć - 12 kroków ku pełni życia". Narodziłam się powtórnie i dojrzałam do wolności dzięki programowi 12 kroków i każdego zachęcam do podjęcia tej niezwykłej drogi. Moje zainteresowania kieruję ku rodzinie i poprawie relacji w niej, stąd wiele szkoleń np.: Warsztaty umiejętności wychowawczych - Szkoła dla Rodziców i Wychowawców, Warsztaty edukacyjne dla rodziców osób uzależnionych od narkotyków, Warsztat umiejętności psychologicznych, „Jak wyjść ze współuzależnienia", „Jak pokonać rodzicielską bezradność". Swoją duchowość rozwijam, także we Wspólnocie neokatechumenalnej. Z wdzięczności za wiele łask, które otrzymałam na Nowej Drodze staram się służyć ludziom i Bogu, jak najlepiej potrafię.
ela.p12@12krokow.com.pl

 

ELŻBIETA WIEWÓRKOWSKA

Pedagog, socjoterapeuta, członek Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Absolwentka Studium Pomocy Psychologicznej i Socjoterapii oraz Studium Życia Rodzinnego przy Kurii Warszawskiej. Współautorka i realizatorka programów wychowawczych i profilaktycznych w szkołach. Zaangażowana w pomaganie dzieciom i rodzinie poprzez współpracę z instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz rodziny. Posiada osobiste doświadczenie programu "Wreszcie żyć - 12 kroków ku pełni życia". Żona i matka czwórki dorosłych dzieci.
elzbieta12@12krokow.com.pl

 

HALINA SITKO

Jestem dwukrotną absolwentką warsztatów "Wreszcie żyć - 12 kroków ku pełni życia" - pierwszej grupy warsztatowej programu 12 kroków w ujęciu dla chrześcijan prowadzonej przez Jacka Racięckiego w Centrum Pomocy Duchowej przy ul. Skaryszewskiej, a następnie warsztatów prowadzonych przez dr hab. prof. UKSW ks. Romualda Jaworskiego. Posiadam przygotowanie pedagogiczne do pracy zarówno z młodzieżą, jak i z dorosłymi (andragogika) oraz wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć edukacyjnych, warsztatów i kursów z grupami osób w różnym wieku. Kocham ludzi i lubię im pomagać - jestem zaangażowana w dzieło niesienia pomocy małżeństwom w kryzysie. W bieżącym roku szkolnym kończę dwuletnie studia w Podyplomowym Studium Poradnictwa/Counsellingu Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich.
halina12@12krokow.com.pl

 

s. JOLANTA GLAPKA

Siostra Prowincji Polskiej Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa Sacré Coeur, Prezes Fundacji "Pasja życia", której celem jest profilaktyka uzależnień i promowanie zdrowego stylu życia wśród młodych ludzi (www.pasjazycia.org), z zawodu psycholog - 15 lat pracy z młodzieżą uzależnioną, związana ze Stowarzyszeniem Psychologów Chrześcijańskich. Pracuje alternatywnymi metodami psychoterapeutycznymi jak Bibliodrama, warsztaty o przebaczeniu z modlitwą o uwolnienie.

Otwarta jako człowiek, poszukująca Boga i Jego woli, oddana Kościołowi i Jego misji ewangelizacyjnej. Pionierka z entuzjazmem oddana misji Chrystusa i głęboko zaangażowana w pracę w Kościele; wolontariuszka u Matki Teresy w Kalkucie w Indiach. Po ślubach wieczystych wysłana do pracy w powstających mediach Katolickich w Polsce, a później z powrotem do pracy jako psycholog z "trudną" uzależnioną młodzieżą. Ma osobiste doświadczenie programu 12 kroków w ujęciu dla chrześcijan.
jola12@12krokow.com.pl

 

JAROSŁAW MATEUSZCZYK

Doświadczenie programu 12 kroków (dwukrotne przejście przez warsztat) pozwoliło mi zobaczyć, dlaczego w moim życiu wybierałem drogę uzależnienia, manipulacji, kłamstwa i fałszu. Będąc mężem i ojcem nie rozumiałem dlaczego kochając, tak bardzo krzywdzę. Dopiero stanięcie w prawdzie i spojrzenie na moje życie, które daje program, powoduje moją przemianę. Dziś chcę się dalej rozwijać i pracować na programie z innymi.
jarek12@12krokow.com.pl

 

JUSTYNA SZYMAŃSKA-BILSKA

Psycholog (Uniwersytet Humanistyczno-Społeczny SWPS, specjalizacja: psychologia kliniczna), pedagog (Uniwersytet Warszawski), trener, doradca i coach kariery. Odbyła wiele szkoleń i staży psychologicznych zdobywając doświadczenie m. in. w Samodzielnym Wojewódzkim Zespole Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej (Szpital Nowowiejski), Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „TOP", Fundacji „Dzieci Niczyje" (Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży), Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Uniwersytet dla Rodziców", Szkole Psychoterapii Ośrodka Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA, Ośrodku Szkoleń Systemowych i Psychoterapii. Zaangażowana w formację w Kościele. Posiada doświadczenie Programu 12 kroków w ujęciu dla chrześcijan. Stara się towarzyszyć ludziom na drodze rozwoju, poznawania siebie i odkrywania potencjału. W życiu i w pracy bliskie są jej maksymy: „Be the change you want to see in the world" („Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie", M. Gandhi), „Ludzi można spostrzec zamykając oczy" (Jan Paweł II).
justyna.s12@12krokow.com.pl

 

JUSTYNA URBANEK

Doradca rozwoju osobistego z doświadczeniem w prowadzeniu grup psychoedukacyjnych i konsultacji indywidualnych. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Studiów Podyplomowych "Doradztwo zawodowe", szkoleń Centrum Metodycznego Pomocy Psychologiczno - Pedagogicznej i kursu mediacji SIP. Posiada osobiste doświadczenie programu 12 kroków w ujęciu dla chrześcijan.
justyna.u12@12krokow.com.pl

 


 

Śp. KAZIMIERA ZYGNERSKA

Psycholog, psychoterapeuta, pracowała w Ośrodku Pomocy Psychologicznej SPCh "Bednarska" w Warszawie. Członek Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Ukończyła program "12 kroków ku pełni życia". Mężatka, dwoje dorosłych dzieci.

 


 

KRZYSZTOF WĘDOŁOWSKI

Absolwent warsztatów "Wreszcie żyć - 12 kroków ku pełni życia". Świadek programu z doświadczeniem choroby alkoholowej i długoletnim okresem trzeźwienia. Animator Wspólnoty Związków Niesakramentalnych "Pojednanie" przy Centrum Pomocy Duchowej Księży Pallotynów.
krzysiek12@12krokow.com.pl

 

MAGDALENA ŻEBROWSKA

Żona i mama, z wykształcenia i zamiłowania psycholog. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, z doświadczeniem pracy z dziećmi i młodzieżą. Zaangażowana w formację w Kościele Katolickim. W czasie studiów mocno wiązana ze środowiskiem dominikańskim. Aktywna uczestniczka akcji ewangelizacyjnych. Posiada osobiste doświadczenie przemiany w Programie 12 kroków dla chrześcijan.
magda12@12krokow.com.pl

 

MAGDALENA ZIELIŃSKA

Posiadam wieloletnie doświadczenie osobistej pracy w programie 12 kroków w ujęciu dla chrześcijan. Jestem absolwentką dwóch obrotów warsztatów "Wreszcie żyć - 12 kroków ku pełni życia" prowadzonych przez Jacka Racięckiego w Centrum Pomocy Duchowej. Ukończyłam pedagogikę społeczną na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a taķże Podyplomowe Studium Coachingu i Mentoringu w Laboratorium Psychoedukacji oraz na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Mam doświadczenie w pracy warsztatowej i trenerskiej z grupami; jestem coachem i mediatorem, członkiem Izby Coachingu oraz Polskiego Centrum Mediacji, a ponadto i przede wszystkim żoną i mamą dwóch nastoletnich synów. Od wielu lat angażuję się w osobistą formację w Kościele Katolickim. Moją pasją jest towarzyszenie osobom w zmianie i rozwoju ku osiąganiu pełni życia.
magdalena12@12krokow.com.pl

 

MAŁGORZATA SURMA

Psycholog, pedagog, psychoterapeuta, związana ze Stowarzyszeniem Psychologów Chrześcijańskich, pracuje w Warszawie w Ośrodku Pomocy Psychologicznej SPCh "Bednarska". Posiada osobiste doświadczenie Programu 12 kroków w ujęciu dla chrześcijan. Zaangażowana w osobistą formację w Kościele. Żona Pawła, mama trójki dzieci.
malgorzata12@12krokow.com.pl

 

MILENIA SIEGEL

Jestem przeciętną kobietą na półmetku (mam nadzieję) swego życia, którą zawsze fascynowało funkcjonowanie człowieka w jego trzech sferach: fizycznej, psychicznej i duchowej. Chyba dlatego studiowałam w szkole medycznej (z zawodu jestem pielęgniarką), następnie na wydziale psychologii UW oraz uczestniczyłam w kilku grupach – wspólnotach w kościele katolickim (Oaza, Odnowa w Duchu Świętym, Neokatechumenat). Brałam także udział w spotkaniach grup protestanckich oraz mam doświadczenie Rekolekcji Ignacjańskich i medytacji chrześcijańskiej.
Z drogą 12-stu kroków dla chrześcijan zetknęłam się w 2008 r. w najtrudniejszym okresie mojego życia. Jestem 2-krotną absolwentką warsztatów „Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia": jednej z pierwszych grup prowadzonej przez Jacka Racięckiego w Centrum Pomocy Duchowej przy ul. Skaryszewskiej oraz grupy prowadzonej przez dr hab. Prof. UKSW Romualda Jaworskiego, a następnie absolwentką tzw. II obrotu tj. pogłębionej wersji warsztatu (byłam w pierwszej – pilotażowej grupie tej wersji). Zdobyłam też doświadczenie współprowadzenia grupy jako asystentka Jacka Racięckiego.
Dzięki przemianie jakiej doznałam i doznaję we własnym procesie jestem entuzjastką i świadkiem, że program ten działa.
milenia12@12krokow.com.pl

 

PAWEŁ SURMA

Psychoterapeuta, członek Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Pracuje w Ośrodku Pomocy Psychologicznej "Bednarska" oraz jego filii na Wierzbnie w Warszawie. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy warsztatowej i trenerskiej z grupami; posiada osobiste doświadczenie programu 12 kroków w ujęciu dla chrześcijan, jest autorem nowego podręcznika ćwiczeń do pracy w warsztacie "Wreszcie żyć - 12 kroków ku pełni życia", z którego korzysta Zespół prowadzących warsztaty w ramach Centrum Pomocy Duchowej przy ul.Skaryszewskiej 12. Jest zaangażowany we wspólnocie Kościoła Katolickiego. Mąż Małgosi, tata trójki dzieci.
pawel12@12krokow.com.pl

 

RAFAŁ PORZEZIŃSKI

Dziennikarz, producent radiowo-telewizyjny, mąż Agnieszki i ojciec trzech córek, członek wspólnot i warsztatów 12-krokowych. Redaktor licznych debat publicystycznych w TVP, w tym programów: "Forum", "Kwadrans po ósmej", „Polityka przy kawie". Autor Programu "12-TY KROK" emitowanego w TV Republika. Rzecznik Stowarzyszenia Twoja Sprawa (www.twojasprawa.org.pl), właściciel wydawnictwa "Raj Media" (www.rajmedia.pl) i studia nagrań "Słowodaje", z którego w czerwcu 2009 r. nadawano program Radia Wolność - inicjatywy Centrum Myśli Jana Pawła II. Wśród programów tam emitowanych znalazła się audycja "12 kroków do wolności" realizowana wspólnie z Jackiem Racięckim, która rok później stała się wyjściowym materiałem do stworzenia pierwszej w Polsce płyty audio o tematyce 12-krokowej. Płyta, wydana przez firmę RAJ MEDIA, została nagrodzona medalem za drugie miejsce na Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów – Niepokalanów 2011.

 

RAJMUND NAROŻNIAK

Swoją drogę "12 kroków" rozpocząłem we wrześniu 2012 roku i wg mnie była to odpowiedź p. Boga na modlitwę o życie pełną piersią (pragnienie takiej modlitwy zrodziło się 8 miesięcy wcześniej). Moim doświadczeniem warsztatów jest to, że prowadzą do wolności, radości, szczęścia, do Boga - do pełni życia. W trakcie ich trwania uzyskałem odpowiedzi na wiele „starych" pytań - na niektóre z nich szukałem odpowiedzi od 12 roku życia... Jestem absolwentem warsztatów ,,Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia" (pierwszego i drugiego obrotu) prowadzonych przez Jacka Racięckiego i ... ogromną radością dla mnie jest dzielenie się ich bogactwem z innymi..
Kilka słów o mnie ...
W 1992 roku wstąpiłem w związek małżeński, który p. Bóg obdarzył trójką wspaniałych dzieci. Z zawodu jestem elektronikiem, ukończyłem kurs dla terapeutów "Terapia uzależnień", studiuję na kierunku "Psychologia" w WSM w Warszawie. Od 1997 roku należę do Wspólnoty „Odnowa w Duchu Świętym", uczestniczę w rekolekcjach ignacjańskich. Lubię aktywność fizyczną - kiedyś trenowałem judo, obecnie głównie biegam (również na dystansie maratońskim), jeżdżę na snowboardzie i ... nadal zamierzam odkrywać nowe pasje.
rajmund12@12krokow.com.pl

 

 

GRUPY W BIAŁEJ PODLASKIEJ

KS. JACEK ZAKRZEWSKI

Ks. Jacek Zakrzewski SAC – jestem kapłanem stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego prowincji Warszawskiej. Obecnie posługuję w Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Ukończyłem studia doktoranckie z teologii duchowości na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie. Obecnie jestem uczestnikiem warsztatów ,,Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia" w Białymstoku i prowadzę warsztaty w Białej Podlaskiej. Od września rozpoczynam Szkołę Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych organizowaną w Krakowie.
jacek12.hodyszewo@12krokow.com.pl

 

 

GRUPY W KRAKOWIE

 

KLINIKA MAŁŻEŃSKA

 

 

ANNA JAKUBOWSKA

Z wykształcenia i zamiłowania jestem nauczycielką. Jestem absolwentką warsztatów „Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia” -entuzjastką programu, który działa w moim życiu. Działałam w Jezuickim Centrum Pomocy Psychologicznej i Duchowym Manresa. Żona Marka,mama trójki dzieci.
ania12.krakow@12krokow.com.pl

 

ANNA MATWIJKO

Ukończyłam studia pedagogiczne. Od ponad 30 lat pracuję jako nauczyciel i wychowawca młodzieży. Jestem absolwentką warsztatów „Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia”. Działałam w Jezuickim Centrum Pomocy Psychologicznej i Duchowej- Manresa.
Szczególnie jest mi bliska Wspólnota Trudnych Małżeństw-Sychar, w której angażuję się w niesienie pomocy małżeństwom przeżywającym kryzysy i w działania służące wzmocnieniu osobowości człowieka

 

MANRESA

 

AGNIESZKA BANAŚ

Doradca rodzinny, absolwentka Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Organizatorka pierwszej grupy warsztatów 12 kroków- Wreszcie żyć w Krakowie, od 2010 roku prowadząca grupy. Od wielu lat zaangażowana w posługę na rzecz osób dotkniętych kryzysem małżeńskim. Współzałożycielka i liderka krakowskiego ogniska Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar. Od 2010 r. współpracuje z jezuitami z Kościoła św. Barbary w Krakowie. Współzałożycielka Manresy – Jezuickiego Centrum Pomocy Psychologicznej i Duchowej.

 

ALICJA KMIETOWICZ-SYNOWIEC

Współzałożycielka Manresy – Jezuickiego Centrum Pomocy Psychologicznej i Duchowej. Od 2010 Roku prowadzi warsztaty 12 kroków ku pełni życia.
Psycholog z tytułem magistra KUL. Ukończyła Kurs Psychoterapii Psychodynamicznej CM UJ z ramienia Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.. Doskonaliła swój warsztat psychologiczny pracując w Oddziale Psychiatrii i Psychosomatyki Szpitala Wojewódzkiego im L. Rydygiera w Krakowie oraz prowadząc grupy psychoterapeutyczne w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym a także psychoterapię indywidualną i poradnictwo psychologiczne w Poradni Zdrowia Psychicznego, uczestnicząc w superwizjach grupowych i indywidualnych.

 

MICHAŁ KUŚ

Współzałożyciel Manresy – Jezuickiego Centrum Pomocy Psychologicznej i Duchowej, gdzie prowadzi warsztaty 12 kroków ku pełni życia. Psycholog, terapeuta, trener, coach. Lider Lokalnych Wspólnot Odnowy. Warsztat pracy doskonalił w 4 –letnim Studium Psychoterapii Psychodynamicznej przy Collegium Medicum Uniwersytetu Jagielońskiego. Ukończył Szkołę Trenerów (Europejskie Ramy Kwalifikacji EQF- 5 stopień trenerski) oraz Międzynarodowe Studia Coachingu w Krakowie, jak również liczne szkolenia i kursy kwalifikacyjne. Posiada bogate doświadczenie zawodowe. Pracował z młodzieżą, jak i dorosłymi min. w PPP nr 2, ZSOI nr 1 w Krakowie; Punkcie Interwencji Kryzysowej w Wieliczce, Dziennym Oddziale Psychiatrycznym w Krakowie, krakowskim sądzie rejonowym jako kurator sądowy. Współautor książek pt: „Problemy współczesności, a chrześcijanie” oraz „Wreszcie dojrzeć”. Swoje doświadczenie wykorzystuje w pracy indywidualnej i grupowej w formie interwencji kryzysowej, terapii indywidualnej i grupowej, szkoleń czy sesji coachingowych.
 

 ASYSTENCI GRUP 12-KROKOWYCH W WARSZAWIE

 

KATARZYNA ZAWALIŃSKA

Jestem absolwentką warsztatów ,,Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia", prowadzonych przez Krzysztofa Wędołowskiego, z doświadczeniem zdrowienia z nałogów oraz depresji.
Pracuję naukowo, mam doświadczenie w dydaktyce i pracy promotorskiej. Jestem tu gdyż wiem, że Pan Bóg lubi przez ten program czynić cuda...
kasia12@12krokow.com.pl

MARCIN KAŁUŻYŃSKI
marcin12@12krokow.com.pl

MARZENA RACIĘCKA
marzena12@12krokow.com.pl

PAULINA JELEŃ
paulina12@12krokow.com.pl

ROBERT NOWICKI
robert12@12krokow.com.pl

SYLWIA KNAŹ
sylwia12@12krokow.com.pl

ZBIGNIEW MOSKAL
zbyszek12@12krokow.com.pl

BR. PIOTR ZAJĄCZKOWSKI OFMCap.
piotr12@12krokow.com.pl

MAGDALENA ADAMSKA
magda12biala@12krokow.com.pl

MAGDALENA JÓŹWIK

 

 


 

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI

 

SYLWIA BYSZEWSKA

Z wykształcenia psycholog i pedagog, certyfikowany trener Treningu Zastępowania Agresji (ART), licencjonowany trener programu dla osób planujących karierę, szukających pracy i zmieniających zawód- „Spadochron”. Ukończyła także kursy z zakresu poradnictwa zawodowego i treningu psychologicznego, a także wsparcia psychologicznego. W pracy zawodowej zajmuje się prowadzeniem indywidualnych konsultacji doradczych i psychologicznych dla osób dorosłych i młodzieży, których celem jest pomoc w ocenie własnego potencjału, ukierunkowanie zawodowe. Dodatkowo prowadzi warsztaty dotyczące oceny własnego potencjału, kreatywności i twórczego rozwiązywania problemów oraz Trening Zastępowania Agresji. W pracy zawodowej stawia sobie za cel kształtowanie w osobach przekonania, że „Sukces to maksymalne wykorzystanie możliwości jakie masz”./Zig-Ziglar/

 

AGNIESZKA GRODZICKA

Absolwentka pedagogiki Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego (2007) oraz Studium Poradnictwa/Counsellingu Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich (2012). Obecnie podnosi swoje kwalifikacje w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. W latach 2011-2013 Przewodnicząca Sekcji Poradnictwa Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich (członek Zarządu Głównego SPCh).


KS. MAREK KRUSZEWSKI

Jest opiekunem duchowym grupy "Wreszcie żyć - 12 kroków ku pełni życia", która spotyka się w domu parafialnym przy Kościele p.w. św. Franciszka z Asyżu, ul. Strumykowa 25 na Tarchominie.

 

KATARZYNA MARKOWSKA

Jestem psychologiem, absolwentką Akademii Teologii Katolickiej, skończyłam IV letnie Studium Psychoterapii, organizowane przez Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich.

 

GRUPY W LUBLINIE

 

Jedenaście grup "Wreszcie żyć - 12 kroków ku pełni życia" spotyka się przy Parafii MB Różańcowej, ul. Bursztynowa 20, jedna w Puławach.

 

BEATA TĘCZA

Jestem dr psychologii, wykładowcą w Instytucie Psychologii UMCS w Lublinie od 2002 roku. Prowadzę od kilku lat wykłady na Podyplomowych Studiach Muzykoterapii (ukończyłam też studia muzyczne) Od 1999 roku, po ukończeniu Collegium Psychoterapeuticum prowadzę prywatną praktykę psychoterapeutyczną, a także od kilku miesięcy warsztaty "12 kroków ku pełni życia. Wreszcie żyć". Publikuję książki i artykuły w zakresie tematyki psychologii kultury, filozofii kultury, psychoterapii.

 

JOANNA MILANOWSKA

Psycholog, specjalista ds. terapii uzależnień, trener. Współpracuje z Krajowym Stowarzyszeniem Inicjatyw w Warszawie oraz z siedleckim Stowarzyszeniem "Powrót z U" - prowadzi zajęcia profilaktyczne dla młodzieży. Prowadzi warsztaty psychoedukacyjne dla osób bezrobotnych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (aktywizacja zawodowa, treningi asertywności, warsztaty radzenia sobie ze stresem, budowanie adekwatnej samooceny) oraz szkolenia z zakresu uzależnień, przemocy w rodzinie oraz komunikacji interpersonalnej. Doktorantka na Wydziale Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Ukończyła studia magisterskie w Instytucie Psychologii UMCS w Lublinie. Absolwentka Podyplomowych Studiów Profilaktyki i Terapii Uzależnienia od Narkotyków na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ukończyła Studium Treningu i Warsztatu Umiejętności Psychospołecznych przygotowującym do uzyskania licencji trenera Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Odbyła staże zawodowe: w Ośrodku Rehabilitacji Monar Łódź, w Młodzieżowym Ośrodku Terapii i Readaptacji "Powrót z U" w Cholewiance, w Ośrodku Psychoterapii i Rozwoju Psycho-Soma, w Ośrodku Leczenia Uzależnień SPZOZ w Lubinie. Od trzech lat współpracuje ze Wspólnotą Trudnych Małżeństw Sychar w Lublinie. Od kilku lat prowadzi grupy 12 Kroków Ku Wolności.

 


WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI

w ramach

POST DANIELA Z 12 KROKAMI

 

ELŻBIETA NIELIPIŃSKA - CZARNOCKA – lekarz

Lekarz chorób wewnętrznych. Pracuje w zawodzie od ponad 20 lat. W tym czasie brała udział
w licznych szkoleniach i konferencjach doskonalenia zawodowego .
Zainteresowania: dobra książka, kulinaria, architektura wnętrz i ogrodów.
Marzenia: zdrowi pacjenci.

 

MARIA JELONKIEWICZ – pielęgniarka

W zawodzie pielęgniarki pracuje od ukończenia Szkoły Pielęgniarskiej . Bardzo lubi swoją pracę.
W celu podwyższenia kwalifikacji zawodowych studiowała pielęgniarstwo na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i uzyskała tytuł magistra pielęgniarstwa. Aktualizuje swoją wiedzę zawodową poprzez uczestniczenie w konferencjach naukowo-szkoleniowych dla pielęgniarek. W ubiegłym roku we wrześniu brała udział w II Ogólnopolskiej Konferencji „Zadania Pielęgniarki i Położnej w Terapii Cukrzycy”. Ceni sobie indywidualną pracę z pacjentem w zakresie edukacji oraz przygotowania pacjenta do samoopieki i samokontroli w chorobie przewlekłej.

 

HONORATA GUSTYN – organizator, tańce uwielbienia, pogadanki o zdrowym żywieniu

Muzyk, pedagog z ponad 20 – letnim doświadczeniem (UM im. F. Chopina), trener umiejętności głosowych w biznesie, członek zespołów muzyki dawnej , z którymi koncertowała w kraju i za granicą. Brała udział w realizacji płyt, audycji radiowych i telewizyjnych. Obecnie pracuje z dziećmi w wieku przedszkolnym jako nauczyciel rytmiki.
Żona i mama dwóch córek. Zaangażowana w osobisty rozwój psychologiczno – duchowy (warsztaty „Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia”, grupa biblijna i kontemplacyjna).
Zainteresowania: człowiek – jedność ciała, psychiki i ducha, podróże oraz zdrowy styl życia.

 

AGNIESZKA KRZYŻANOWSKA – warsztaty

Mgr sztuki, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego. Pracownik jednej ze szkół muzycznych. Na co dzień zajmuje się kształceniem i odkrywaniem talentów oraz motywacją uczniów do rozwoju. Pasjonuje się śpiewem, tańcem, teatrem. Zachwyca ją Boże spojrzenie na nas, które ciągle odkrywa na nowy sposób. Myśl, która zawsze do niej wraca – „Bóg wierzy w człowieka, często wierzy we mnie bardziej niż ja w Niego”. Tym doświadczeniem ze swego życia chce się dzielić z innymi.
Niedawno ukończyła drogę 12 kroków "Wreszcie żyć", które dały jej nowe światło w patrzeniu na życie
i relacje z ludźmi. Wielokrotnie w swoim życiu spotykała się z Bożą miłością poprzez rekolekcje - "kurs Filipa", czy udział w ewangelizacjach: ewangelizacja nadmorska (na żebraka), Przystanek Jezus, Przystań z Jezusem w Kołobrzegu.
Obecnie jest zaangażowana we wspólnotę katolicką Przymierze Miłosierdzia.


PAULINA JURKIEWICZ – warsztaty

Certyfikowany trener personalny i szkoleniowiec, pasjonatka wszelkich działań związanych z odkrywaniem pasji w ludziach i świecie. Działaczka na rzecz Fundacji Pasja Życia, koordynator projektów związanych z przeciwdziałaniem wykluczeniu społecznemu. Słuchacz Wydziału Studiów nad Rodziną Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Absolwentka programu 12 kroków - Wreszcie Żyć. Hobbysta rzemieślnik i stylista.


KAMIL MAJKOWSKI – fizjoterapeuta, gimnastyka, masaż

Uśmiechnięty, z poczuciem humoru Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Ukończył studia podyplomowe w Instytucie Żywności i Żywienia w zakresie poradnictwo dietetyczne oraz liczne kursy w zakresie przywracania sprawności ogólnej. Obecnie pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego w gimnazjum i liceum. Założyciel klubu sportowego Namate.

 

Copyright © 12 KROKOW - Warsztaty rozwoju duchowego.