Prowadzimy konsultacje i terapię w obszarach:
Naszym klientom oferujemy:
NOWOŚĆ
Grupa rozwojowo-terapeutyczna dla Absolwentów Warsztatów Wreszcie żyć (I lub II obrotu)
Celem pracy będzie pomoc osobom, które poznały Program 12 kroków w aplikowaniu go w codziennym życiu.
Często Uczestnicy Warsztatów rozpoznają w sobie różne przeszkody psychologiczne na tej drodze, które wymagają adekwatnego leczenia.
Proces grupowy, różne techniki psychoterapeutyczne dostosowane do potrzeb to środki, po które będzie sięgać terapeuta, by przybliżyć Uczestników "ku pełni życia".
Czas trwania: 10 miesięcy (od września 2021r.), spotkanie 2-godzinne / co tydzień
Małgorzata Surma
poniedziałek 13:00 - 15:00
Zajęcia będą prowadzone przy Parafii św. Patryka na ul. Rechniewskiego 14 w Warszawie rozpoczną się we wrześniu 2021r.
Zapisy przez formularz zgłoszeniowy:
https://www.12krokow.com.pl/aktualnosci/informacje-o-nowych-grupach,52.html;
Miejsce: Poradnia Gocław ul. Rechniewskiego 14, Warszawa
Prowadzący: Małgorzata Surma, pedagog, psycholog, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji, certyfikowany prowadzący Warsztatu Wreszcie żyć. 12 kroków ku pełni życia"
Liczba osób: max 12
Koszt: 50 zł/spotkanie
CENNIK:
osób dorosłych – czas trwania: 50 min – cena: 130 PLN
młodzieży – czas trwania: 50 min – cena: 130 PLN
dzieci – czas trwania: 50 min – cena: 130 PLN
czas trwania: 60 min – cena: 160 PLN
czas trwania 60 min - cena 80 PLN
czas trwania: 60 min – cena: 40 PLN
czas trwania: 90 min – cena: 240 PLN
Warsztaty dla rodziców – ustalane odrębnie
Psychodrama – ustalane odrębnie
Sacrodrama – czas trwania: 120 min cena - 45 PLN
Oferujemy zniżkę:
- dla parafian kościoła pod wezwaniem św. Patryka na Gocławiu - czas trwania: 50 min – cena: 100 PLN
- dla uczestników warsztatów „Wreszcie żyć. 12 kroków ku pełni życia." - czas trwania: 50 min – cena: 100 PLN
Formy płatności:
gotówką w gabinecie
przelew na rachunek KAMEA KAMILA RACIECKA 81 1160 2202 0000 0003 7556 5983
Rezerwacja spotkań
tel. umówienie wizyty: +48 516 877 112, środa, czwartek, piątek od 14.00 do 16.00
sms umówienie wizyty: +48 516 877 112
Godziny przyjęć
pon-sb - : zgodnie z grafikiem poszczególnych specjalistów
Nasza lokalizacja
Warszawa, ul. Rechniewskiego 14, przy Parafii św. Patryka
Domofon nr 3.
Adres:
ul. Rechniewskiego 14
Informacje i zapisy:
+48 516 877 112 - Joanna Liberek
środa, czwartek, piątek od 14.00 do 16.00 (kontakt telefoniczny i sms)
O nas:
Jesteśmy zespołem osób zakorzenionych w kościele katolickim przygotowanym merytorycznie do pracy w zakresie leczenia różnego rodzaju zaburzeń i problemów psychoemocjonalnych. Poddajemy się regularnej superwizji i dbamy o ciągły rozwój swoich kompetencji i formację duchową.
Jadwiga i Tomasz Ciechanowscy
Jadwiga Ciechanowska – psycholog, pedagog, psychoterapeuta.
Tomasz Ciechanowski – psycholog, dr nauk humanistycznych, psychoterapeuta.
Ukończyliśmy Studium Animacji Małżeńskiej w PWTW, realizujemy studia podyplomowe Studium Duchowości w PWTW. Jesteśmy współtwórcami Poradni Rodzinnej przy Parafii Św. Maksymiliana Kolbego w Józefowie. Specjalizujemy się w pracy z małżeństwami będącymi w kryzysie oraz mającymi trudności w komunikowaniu swoich potrzeb i emocji. Pomagamy w rozwiązywaniu problemów. Stosujemy metody: Johna Gottmana, Porozumienia bez przemocy (NVC) oraz terapie: poznawczo – behawioralną, schematów, dialektyczno-behawioralną, akceptacji i zaangażowania.
Monika Jędrusiak
Certyfikowany terapeuta psychodramy (certyfikat Europejskiego Instytutu Psychodramy z siedzibą w Berlinie). Uczestniczka wielu szkoleń prowadzonych przez zagranicznych i polskich trenerów w tym: Psychodrama w leczeniu zaburzeń psychosomatycznych u Judith Teszary, Muzykoterapia u prof J. Moreno, Psychodrama w pracy z urazem, Psychodrama z osobami po kryzysie psychotycznym, Praca z wewnętrzną agresją u Yaacova Naora, Socjometria u Bernda Fichtenhofera, Praca z ciałem, gestami i uczuciami u Eduardo Verdu, Psychodrama w terapii grupowej dzieci i młodzieży u Judith Maschke, Monodrama w psychoterapii indywidualnej, Choreoterapia I, II stopień, Podstawy Dance Movement Therapy, Stymulacja sensomotoryczna – wspomaganie osób z autyzmem. Komunikacja i współpraca z rodzinami osób ze spektrum autyzmu, szkolenie na temat Zespołu Aspergera, Profilaktyka uzależnień, Profilaktyka i terapia uzależnień behawioralnych certyfikat nr EV/17 Ukończyła studium Poradnictwa i Interwencji Kryzysowej IPZ PTP oraz kurs trenerski organizowany przez Fundację Synapsis. Współpracowała z Ośrodkiem Readaptacyjno Rehabilitacyjnym Ministerstwa Zdrowia, Fundacją Synapsis, Stowarzyszeniem Dla Rodzin, Stowarzyszeniem Integracja, Fundacją Itaka, prowadziła grupy metodą psychodramy morenowskiej na Oddziale V w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. J. Mazurkiewicza w Pruszkowie. Od 2012 roku w ramach projektów Fundacji Pasja Życia prowadzi grupy psychoedukacyjne dla dorosłych, dzieci i młodzieży w Legionowie. Obecnie prowadzi terapię indywidualną i grupową osób z doświadczeniem choroby psychicznej.
Marcin Kałużyński
Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą w procesie certyfikacji w nurcie Analizy Egzystencjalnej i Logoterapii. Stopień naukowy magistra psychologii uzyskałem na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jestem też asystentem w programie warsztatów rozwoju duchowego ,,Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia", członkiem Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich i Stowarzyszenia Psychoterapii Egzystencjalnej GLE-Polska. Posiadam bogate doświadczenie pracy w placówkach dydaktycznych i wychowawczo-opiekuńczych. Obecnie pracuję na stanowisku psychologa w Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem i dumnym tatą.
Elżbieta Wiewiórkowska
Konsultant, doradca w zakresie rozwoju osobistego i poradnictwa rodzinnego. Pedagog, socjoterapeuta, członek Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Absolwentka Studium Pomocy Psychologicznej i Socjoterapii oraz Studium Życia Rodzinnego przy Kurii Warszawskiej. Współautorka i realizatorka programów wychowawczych i profilaktycznych w szkołach. Zaangażowana w pomaganie dzieciom i rodzinie poprzez współpracę z instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz rodziny. Posiada osobiste doświadczenie programu "Wreszcie żyć - 12 kroków ku pełni życia". Żona i matka czwórki dorosłych dzieci.
Br. Piotr Zajączkowski OFMCap.
Kapłan Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, doktor teologii z zakresu duszpasterstwa rodzin, urodzony 21 maja 1972 roku w Bydgoszczy. Studia teologiczne odbył w Wyższym Seminarium Duchownym na Wydziale Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, które ukończył obroną pracy magisterskiej w 2001 roku. Stopień doktora uzyskał w roku 2010 na podstawie dysertacji pod tytułem: "Postawy wobec prokreacji a więź małżeńska. Studium empiryczne z Duszpasterstwa Rodzin na podstawie badań małżonków w parafii Braci Mniejszych Kapucynów w Lublinie". Od 2011 roku wykładowca teologii pastoralnej w WSD Braci Kapucynów w Lublinie. Od 2012 do 2013 roku wykładowca pedagogiki rodziny na Państwowej Szkole Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Duszpasterz zakochanych, narzeczonych, małżeństw i rodzin. Rekolekcjonista i konferencjonista głównie z zakresu małżeństwa i rodziny. Doradca psychologiczny i terapeuta małżeństw (Counsellor). W ramach przygotowania do pracy terapeutycznej przeszedł swoją dwuletnią psychoterapię. Absolwent i asystent programu „12 Kroków dla chrześcijan. Wreszcie żyć – ku pełni życia. Fundator Fundacji „Kurs na Miłość" w Białej Podlaskiej. Twórca ogólnopolskiej inicjatywy pod nazwą „Weekend Małżeński" - warsztatów dla par. Moderator strony www.weekendmalzenski.pl
Małgorzata Lipka
mgr psychologii, ukończenie 4 letniego Studium Psychoterapii w Stowarzyszeniu Psychologów Chrześcijańskich, kurs doskonalący
„ Problematyka wczesnej interwencji i zdrowa psychicznego małych dzieci", -2008 r. –uzyskanie certyfikatu w The Brazelton Instytute Harvard Medical School. Neonatal Behavioral Assessment Scale., w 2010r uzyskanie certyfikatu międzynarodowego konsultanta laktacyjnego ( International Board Certified Lactation Consultant ),- szkolenie w udzielaniu pomocy terapeutycznej dla osób z zaniedbaniem (emocjonalnym, psychicznym, fizycznym), przemocy (słownej, seksualnej, fizycznej) oraz strat prokreacyjnych organizowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie NEST, praca w szpitalu położniczo – ginekologicznym (położnictwo, ginekologia, neonatologia, oddziały wcześniacze, onkologia)- Udział w projektach realizowanych przez Ministerstwo Zdrowia w tym dotyczących psychologii prokreacyjnej i depresji w okresie okołoporodowym, w ramach standardu opieki okołoporodowej.
Maria Gąsiorowska
psycholog (UW), certyfikowana edukatorka i entuzjastka Pozytywnej Dyscypliny, prowadzi rozwojowe grupy wsparcia dla kobiet, obecnie w trakcie szkolenia na prowadzącego Warsztaty 12 kroków ku pełni życia, żona wyjątkowego męża, mama czterech synów (założycieli i, jak na razie, jedynych członków ZDF, czyli Związku Dzieci Figlarnych). W wolnym czasie gra w planszówki, biega, chodzi po lesie i wędruje po górach.
Magdalena Chocianowska