12kroków

Poradnia Gocław

 

 

 

 

Poradnia Rodzinna na Gocławiu zaprasza osoby dorosłe, młodzież i dzieci na konsultacje i terapię u doświadczonych

psychologów, psychoterapeutów pedagogów i doradców w zakresie rozwoju osobistego i poradnictwa rodzinnego.

Tworzymy zespół specjalistów skoncentrowany na systemowym wsparciu rodziny. Leczymy w procesie

indywidualnym i grupowym oraz przyjmujemy małżeństwa i pary

 

 


Prowadzimy konsultacje i terapię w obszarach:

 • niskie poczucie wartości
 • brak satysfakcji i poczucia sensu, samotność;
 • trudność w relacjach z innymi ludźmi (w związku, rodzinie, w pracy)
 • uzależnienia i współuzależnieniadepresja;
 • zaburzenia zachowania,
 • zaburzenia lękowe,
 • zaburzenia adaptacyjne,
 • trauma
 • żałoba, strata;
 • kryzys psychotyczny i choroby psychiczne
 • kryzys małżeństw mających trudności w komunikowaniu swoich potrzeb i emocji,
 • problemy z objadaniem się i innymi kompulsywnymi zachowaniami związanymi z jedzeniem


Naszym klientom oferujemy:

 


 

CENNIK:

 • Terapia indywidualna, porada psychologiczna

osób dorosłych – czas trwania: 50 min – cena: 130 PLN

młodzieży – czas trwania: 50 min – cena: 130 PLN

dzieci – czas trwania: 50 min – cena: 130 PLN

 

 • Terapia par i małżeństw

czas trwania: 60 min – cena: 160 PLN

 

 • Konsultacja osób dorosłych

czas trwania 60 min - cena 80 PLN

 

 • Konsultacja małżeństw u br. Piotr Zajączkowski OFMCap., (4-ty czwartek miesiąca)

czas trwania: 60 min – cena: 40 PLN

 

 • Terapia rodzinna

czas trwania: 90 min – cena: 240 PLN

 

 • Zajęcia grupowe

Warsztaty dla rodziców – ustalane odrębnie

Psychodrama – ustalane odrębnie

Sacrodrama – czas trwania: 120 min cena - 45 PLN

 

Oferujemy zniżkę:
- dla parafian kościoła pod wezwaniem św. Patryka na Gocławiu - czas trwania: 50 min – cena: 100 PLN
- dla uczestników warsztatów „Wreszcie żyć. 12 kroków ku pełni życia." - czas trwania: 50 min – cena: 100 PLN

Formy płatności:
gotówką w gabinecie
przelew na rachunek KAMEA KAMILA RACIECKA 81 1160 2202 0000 0003 7556 5983

Rezerwacja spotkań
tel. umówienie wizyty: +48 516 877 112, środa, czwartek, piątek od 14.00 do 16.00
sms umówienie wizyty: +48 516 877 112

Godziny przyjęć
pon-sb - : zgodnie z grafikiem poszczególnych specjalistów

Nasza lokalizacja
Warszawa, ul. Rechniewskiego 14, przy Parafii św. Patryka
Domofon nr 3.

Adres:
ul. Rechniewskiego 14

Informacje i zapisy:
+48 516 877 112 - Joanna Liberek
środa, czwartek, piątek od 14.00 do 16.00 (kontakt telefoniczny)

Kontakt osobisty w poradni, ul. Rechniewskiego 14:
środa 16.00-18.00, czwartek 12.00 - 14.00, piątek 15.00 -18.00. 

 

O nas:

Jesteśmy zespołem osób zakorzenionych w kościele katolickim przygotowanym merytorycznie do pracy w zakresie leczenia różnego rodzaju zaburzeń i problemów psychoemocjonalnych. Poddajemy się regularnej superwizji i dbamy o ciągły rozwój swoich kompetencji i formację duchową.

Jadwiga i Tomasz Ciechanowscy

Jadwiga Ciechanowska – psycholog, pedagog, psychoterapeuta.
Tomasz Ciechanowski – psycholog, dr nauk humanistycznych, psychoterapeuta.
Ukończyliśmy Studium Animacji Małżeńskiej w PWTW, realizujemy studia podyplomowe Studium Duchowości w PWTW. Jesteśmy współtwórcami Poradni Rodzinnej przy Parafii Św. Maksymiliana Kolbego w Józefowie. Specjalizujemy się w pracy z małżeństwami będącymi w kryzysie oraz mającymi trudności w komunikowaniu swoich potrzeb i emocji. Pomagamy w rozwiązywaniu problemów. Stosujemy metody: Johna Gottmana, Porozumienia bez przemocy (NVC) oraz terapie: poznawczo – behawioralną, schematów, dialektyczno-behawioralną, akceptacji i zaangażowania.

Monika Jędrusiak

Certyfikowany terapeuta psychodramy (certyfikat Europejskiego Instytutu Psychodramy z siedzibą w Berlinie). Uczestniczka wielu szkoleń prowadzonych przez zagranicznych i polskich trenerów w tym: Psychodrama w leczeniu zaburzeń psychosomatycznych u Judith Teszary, Muzykoterapia u prof J. Moreno, Psychodrama w pracy z urazem, Psychodrama z osobami po kryzysie psychotycznym, Praca z wewnętrzną agresją u Yaacova Naora, Socjometria u Bernda Fichtenhofera, Praca z ciałem, gestami i uczuciami u Eduardo Verdu, Psychodrama w terapii grupowej dzieci i młodzieży u Judith Maschke, Monodrama w psychoterapii indywidualnej, Choreoterapia I, II stopień, Podstawy Dance Movement Therapy, Stymulacja sensomotoryczna – wspomaganie osób z autyzmem. Komunikacja i współpraca z rodzinami osób ze spektrum autyzmu, szkolenie na temat Zespołu Aspergera, Profilaktyka uzależnień, Profilaktyka i terapia uzależnień behawioralnych certyfikat nr EV/17 Ukończyła studium Poradnictwa i Interwencji Kryzysowej IPZ PTP oraz kurs trenerski organizowany przez Fundację Synapsis. Współpracowała z Ośrodkiem Readaptacyjno Rehabilitacyjnym Ministerstwa Zdrowia, Fundacją Synapsis, Stowarzyszeniem Dla Rodzin, Stowarzyszeniem Integracja, Fundacją Itaka, prowadziła grupy metodą psychodramy morenowskiej na Oddziale V w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. J. Mazurkiewicza w Pruszkowie. Od 2012 roku w ramach projektów Fundacji Pasja Życia prowadzi grupy psychoedukacyjne dla dorosłych, dzieci i młodzieży w Legionowie. Obecnie prowadzi terapię indywidualną i grupową osób z doświadczeniem choroby psychicznej.

Marcin Kałużyński

Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą w procesie certyfikacji w nurcie Analizy Egzystencjalnej i Logoterapii. Stopień naukowy magistra psychologii uzyskałem na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jestem też asystentem w programie warsztatów rozwoju duchowego ,,Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia", członkiem Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich i Stowarzyszenia Psychoterapii Egzystencjalnej GLE-Polska. Posiadam bogate doświadczenie pracy w placówkach dydaktycznych i wychowawczo-opiekuńczych. Obecnie pracuję na stanowisku psychologa w Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem i dumnym tatą.

Elżbieta Wiewiórkowska

Konsultant, doradca w zakresie rozwoju osobistego i poradnictwa rodzinnego. Pedagog, socjoterapeuta, członek Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Absolwentka Studium Pomocy Psychologicznej i Socjoterapii oraz Studium Życia Rodzinnego przy Kurii Warszawskiej. Współautorka i realizatorka programów wychowawczych i profilaktycznych w szkołach. Zaangażowana w pomaganie dzieciom i rodzinie poprzez współpracę z instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz rodziny. Posiada osobiste doświadczenie programu "Wreszcie żyć - 12 kroków ku pełni życia". Żona i matka czwórki dorosłych dzieci.

Br. Piotr Zajączkowski OFMCap.

Kapłan Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, doktor teologii z zakresu duszpasterstwa rodzin, urodzony 21 maja 1972 roku w Bydgoszczy. Studia teologiczne odbył w Wyższym Seminarium Duchownym na Wydziale Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, które ukończył obroną pracy magisterskiej w 2001 roku. Stopień doktora uzyskał w roku 2010 na podstawie dysertacji pod tytułem: "Postawy wobec prokreacji a więź małżeńska. Studium empiryczne z Duszpasterstwa Rodzin na podstawie badań małżonków w parafii Braci Mniejszych Kapucynów w Lublinie". Od 2011 roku wykładowca teologii pastoralnej w WSD Braci Kapucynów w Lublinie. Od 2012 do 2013 roku wykładowca pedagogiki rodziny na Państwowej Szkole Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Duszpasterz zakochanych, narzeczonych, małżeństw i rodzin. Rekolekcjonista i konferencjonista głównie z zakresu małżeństwa i rodziny. Doradca psychologiczny i terapeuta małżeństw (Counsellor). W ramach przygotowania do pracy terapeutycznej przeszedł swoją dwuletnią psychoterapię. Absolwent i asystent programu „12 Kroków dla chrześcijan. Wreszcie żyć – ku pełni życia. Fundator Fundacji „Kurs na Miłość" w Białej Podlaskiej. Twórca ogólnopolskiej inicjatywy pod nazwą „Weekend Małżeński" - warsztatów dla par. Moderator strony www.weekendmalzenski.pl

Małgorzata Lipka

mgr psychologii, ukończenie 4 letniego Studium Psychoterapii w Stowarzyszeniu Psychologów Chrześcijańskich, kurs doskonalący
„ Problematyka wczesnej interwencji i zdrowa psychicznego małych dzieci", -2008 r. –uzyskanie certyfikatu w The Brazelton Instytute Harvard Medical School. Neonatal Behavioral Assessment Scale., w 2010r uzyskanie certyfikatu międzynarodowego konsultanta laktacyjnego ( International Board Certified Lactation Consultant ),- szkolenie w udzielaniu pomocy terapeutycznej dla osób z zaniedbaniem (emocjonalnym, psychicznym, fizycznym), przemocy (słownej, seksualnej, fizycznej) oraz strat prokreacyjnych organizowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie NEST, praca w szpitalu położniczo – ginekologicznym (położnictwo, ginekologia, neonatologia, oddziały wcześniacze, onkologia)- Udział w projektach realizowanych przez Ministerstwo Zdrowia w tym dotyczących psychologii prokreacyjnej i depresji w okresie okołoporodowym, w ramach standardu opieki okołoporodowej.

Katarzyna Zawalińska

Prowadzę warsztaty rozwoju duchowego ,,Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia" oraz warsztaty „12 kroków dla osób zniewolonych jedzeniem". Pracuję naukowo, jestem profesorem nadzwyczajnym Polskiej Akademii Nauk, mam doświadczenie w dydaktyce, pracy promotorskiej, zarządzaniu projektami oraz publikowaniu. Na programie 12 kroków doświadczyłam uzdrowienia z depresji i jedzenioholizmu. Jestem członkiem Wspólnoty Św. Jakuba 12 kroków dla Chrześcijan, Wspólnoty Anonimowych Jedzenioholików (AJ) oraz Wspólnoty DDA/DDD. Prywatnie jestem żoną oraz matką nastolatka.

Magdalena Chocianowska

Magdalena Jóźwik

Dorota Kaniewska

 

 

Copyright © 12 KROKOW - Warsztaty rozwoju duchowego.