12kroków

Poradnia Gocław

  

 

Poradnia Rodzinna na Gocławiu zaprasza osoby dorosłe, młodzież i dzieci na konsultacje i terapię u doświadczonych

psychologów, psychoterapeutów pedagogów i doradców w zakresie rozwoju osobistego i poradnictwa rodzinnego.

Tworzymy zespół specjalistów skoncentrowany na systemowym wsparciu rodziny. Leczymy w procesie

indywidualnym i grupowym oraz przyjmujemy małżeństwa i pary

 

 


Prowadzimy konsultacje i terapię w obszarach:

 • niskie poczucie wartości;
 • brak satysfakcji i poczucia sensu, samotność;
 • trudność w relacjach z innymi ludźmi (w związku, rodzinie, w pracy);
 • uzależnienia i współuzależnienia;
 • depresja;
 • zaburzenia zachowania;
 • zaburzenia lękowe;
 • zaburzenia adaptacyjne;
 • trauma;
 • żałoba, strata;
 • kryzys psychotyczny i choroby psychiczne;
 • kryzys małżeństw mających trudności w komunikowaniu swoich potrzeb i emocj;,
 • problemy z objadaniem się i innymi kompulsywnymi zachowaniami związanymi z jedzeniem;


Naszym klientom oferujemy:

 


 

CENNIK:

 • Konsultacja indywidualna (dzieci, młodzież, dorośli):
  180 zł (50 min)
 • Sesja psychoterapii indywidualnej (dzieci, młodzież, dorośli):
  180 zł (50 min)
 • Konsultacja pary/małżeńska:
  60 min, 1 terapeuta, 230 zł / 90 min, 1 terapeuta, 300 zł
  60 min, 2 terapeutów, 260 zł / 90 min, 2 terapeutów, 340 zł
 • Sesja psychoterapii pary/małżeńskiej:
  60 min, 1 terapeuta, 230 zł / 90 min, 1 terapeuta, 300 zł
  60 min, 2 terapeutów, 260 zł / 90 min, 2 terapeutów, 340 zł
 • Konsultacja rodzinna:
  60 min, 1 terapeuta: 260 zł /90 min, 1 terapeuta: 340 zł
  90 min, 2 terapeutów: 390 zł
 • Sesja psychoterapii rodzinnej:
  60 min, 1 terapeuta: 260 zł /90 min, 1 terapeuta: 340 zł
  90 min, 2 terapeutów: 390 zł
 • Sacrodrama: 90 min cena - 60 PLN

 

Oferujemy zniżkę:
- dla parafian kościoła pod wezwaniem św. Patryka na Gocławiu - czas trwania: 50 min – cena: 140 PLN

Formy płatności:
gotówką w gabinecie
przelew na rachunek KAMEA KAMILA RACIECKA 81 1160 2202 0000 0003 7556 5983

Rezerwacja spotkań:
tel. umówienie wizyty: +48 516 877 112, środa, czwartek, piątek od 14.00 do 16.00 
sms umówienie wizyty: +48 516 877 112, + 48 505 015 714

Godziny przyjęć
pon-sb - : zgodnie z grafikiem poszczególnych specjalistów

Nasza lokalizacja:
Warszawa, ul. Rechniewskiego 14 - dom pierwszej plebanii przy Parafii św. Patryka (po prawej stronie kościoła).

Adres:
ul. Rechniewskiego 14

Informacje i zapisy:
+48 516 877 112, + 48 505 015 714 - Joanna Liberek
środa, czwartek, piątek od 14.00 do 16.00 (kontakt telefoniczny i sms)

O nas:

Jesteśmy zespołem osób zakorzenionych w kościele katolickim przygotowanym merytorycznie do pracy w zakresie leczenia różnego rodzaju zaburzeń i problemów psychoemocjonalnych. Poddajemy się regularnej superwizji i dbamy o ciągły rozwój swoich kompetencji i formację duchową. Zespół Poradni poddaje swoją pracę regularnej superwizji superwizora psychoterapii.

Małgorzata Surma

 

Pedagog, psycholog, psychoterapeuta, pracuje w nurcie integratywnym.

Od 2006 roku związana ze Stowarzyszeniem Psychologów Chrześcijańskich, w ramach którego rozwija psychoterapię integratywną w podejściu chrześcijańskim. Uczy tego podejścia studentów na podyplomowych studiach z psychoterapii we Wrocławiu i Poznaniu. Identyfikuje się również z podejściem rozwijanym przez Monikę i Marcina Gajdów, zwanym chrześcijańską terapią integralną (CHTI). W Poradni konsultuje oraz prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych i małżeńską. Jest inicjatorką powstania Poradni, współprowadzi ją w zakresie merytorycznym, pełniąc odpowiedzialność kierownika merytorycznego Poradni. Członek współzałożyciel Zespołu Prowadzących Warsztaty „Wreszcie żyć" im. Ks. Jana Pałygi w Polsce. Certyfikowana Prowadząca Warsztaty, certyfikowany superwizor tej metody. Miłośniczka Programu 12 kroków. Prywatnie: żona Pawła, mama trójki dzieci.

 

Jadwiga i Tomasz Ciechanowscy

Jadwiga Ciechanowska – psycholog, pedagog, psychoterapeuta.
Tomasz Ciechanowski – psycholog, dr nauk humanistycznych, psychoterapeuta.
Ukończyliśmy Studium Animacji Małżeńskiej w PWTW, realizujemy studia podyplomowe Studium Duchowości w PWTW. Jesteśmy współtwórcami Poradni Rodzinnej przy Parafii Św. Maksymiliana Kolbego w Józefowie. Specjalizujemy się w pracy z małżeństwami będącymi w kryzysie oraz mającymi trudności w komunikowaniu swoich potrzeb i emocji. Pomagamy w rozwiązywaniu problemów. Stosujemy metody: Johna Gottmana, Porozumienia bez przemocy (NVC) oraz terapie: poznawczo – behawioralną, schematów, dialektyczno-behawioralną, akceptacji i zaangażowania.

Monika Jędrusiak

Certyfikowany terapeuta psychodramy (certyfikat Europejskiego Instytutu Psychodramy z siedzibą w Berlinie). Uczestniczka wielu szkoleń prowadzonych przez zagranicznych i polskich trenerów w tym: Psychodrama w leczeniu zaburzeń psychosomatycznych u Judith Teszary, Muzykoterapia u prof J. Moreno, Psychodrama w pracy z urazem, Psychodrama z osobami po kryzysie psychotycznym, Praca z wewnętrzną agresją u Yaacova Naora, Socjometria u Bernda Fichtenhofera, Praca z ciałem, gestami i uczuciami u Eduardo Verdu, Psychodrama w terapii grupowej dzieci i młodzieży u Judith Maschke, Monodrama w psychoterapii indywidualnej, Choreoterapia I, II stopień, Podstawy Dance Movement Therapy, Stymulacja sensomotoryczna – wspomaganie osób z autyzmem. Komunikacja i współpraca z rodzinami osób ze spektrum autyzmu, szkolenie na temat Zespołu Aspergera, Profilaktyka uzależnień, Profilaktyka i terapia uzależnień behawioralnych certyfikat nr EV/17 Ukończyła studium Poradnictwa i Interwencji Kryzysowej IPZ PTP oraz kurs trenerski organizowany przez Fundację Synapsis. Współpracowała z Ośrodkiem Readaptacyjno Rehabilitacyjnym Ministerstwa Zdrowia, Fundacją Synapsis, Stowarzyszeniem Dla Rodzin, Stowarzyszeniem Integracja, Fundacją Itaka, prowadziła grupy metodą psychodramy morenowskiej na Oddziale V w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. J. Mazurkiewicza w Pruszkowie. Od 2012 roku w ramach projektów Fundacji Pasja Życia prowadzi grupy psychoedukacyjne dla dorosłych, dzieci i młodzieży w Legionowie. Obecnie prowadzi terapię indywidualną i grupową osób z doświadczeniem choroby psychicznej.

Marcin Kałużyński

Psycholog i psychoterapeuta pracujący w nurcie Analizy Egzystencjalnej i Logoterapii. Prowadzący warsztaty rozwoju duchowego ,,Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia". Członek Stowarzyszenia GLE Polska. Stopień naukowy magistra psychologii uzyskał na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W ramach praktyki terapeutycznej pracuje z osobami doświadczającymi różnych blokad życiowych, kryzysów, trudności w relacjach, zaburzeń psychicznych, uzależnień. Swoje doświadczenie zdobywał m.in. w Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, gdzie jako psycholog towarzyszył rodzinom dotkniętym przez nieuleczalne choroby i prowadził grupę wsparcia dla rodziców w żałobie. Prywatnie szczęśliwy mąż i dumny tata.
Kontakt telefoniczny: 503 822 880.

Elżbieta Wiewiórkowska

Konsultant, doradca w zakresie rozwoju osobistego i poradnictwa rodzinnego. Pedagog, socjoterapeuta, członek Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Absolwentka Studium Pomocy Psychologicznej i Socjoterapii oraz Studium Życia Rodzinnego przy Kurii Warszawskiej. Współautorka i realizatorka programów wychowawczych i profilaktycznych w szkołach. Zaangażowana w pomaganie dzieciom i rodzinie poprzez współpracę z instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz rodziny. Posiada osobiste doświadczenie programu "Wreszcie żyć - 12 kroków ku pełni życia". Żona i matka czwórki dorosłych dzieci.

Małgorzata Lipka

mgr psychologii, ukończenie 4 letniego Studium Psychoterapii w Stowarzyszeniu Psychologów Chrześcijańskich, kurs doskonalący
„ Problematyka wczesnej interwencji i zdrowa psychicznego małych dzieci", -2008 r. –uzyskanie certyfikatu w The Brazelton Instytute Harvard Medical School. Neonatal Behavioral Assessment Scale., w 2010r uzyskanie certyfikatu międzynarodowego konsultanta laktacyjnego ( International Board Certified Lactation Consultant ),- szkolenie w udzielaniu pomocy terapeutycznej dla osób z zaniedbaniem (emocjonalnym, psychicznym, fizycznym), przemocy (słownej, seksualnej, fizycznej) oraz strat prokreacyjnych organizowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie NEST, praca w szpitalu położniczo – ginekologicznym (położnictwo, ginekologia, neonatologia, oddziały wcześniacze, onkologia)- Udział w projektach realizowanych przez Ministerstwo Zdrowia w tym dotyczących psychologii prokreacyjnej i depresji w okresie okołoporodowym, w ramach standardu opieki okołoporodowej.

Rajmund Narożniak

Z wykształcenia jestem psychologiem i mediatorem, a prywatnie – mężem i ojcem trójki dzieci.Jestem członkiem Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich i członkiem założycielem Stowarzyszenia Mediatorów Pojednawczych. Jestem certyfikowanym prowadzącym Warsztaty "Wreszcie żyć. 12 kroków ku pełni życia" oraz absolwentem licznych szkoleń oraz kursów, m.in.: „Terapia uzależnień", „Terapia schematów", „Mindfulness – trening uważności", „Trening regulacji emocji", „Trening rozwoju osobistego", „Stres i depresja w życiu prywatnym i zawodowym", „Warsztaty rozwijające kompetencje komunikacyjne i przedsiębiorcze".Pracuję głównie z osobami dorosłymi, małżeństwami, parami oraz młodzieżą.Uważam, że życie nie jest po to, żeby się męczyć czy też katować, a wręcz przeciwnie – życie jest po to, żeby się nim cieszyć. Uważam, że każdy człowiek żyje najlepiej jak potrafi, ale czasem brakuje mu pewnych kompetencji, żeby lepiej wybierać... A kompetencje można podnosić...Uważam, ze każdy człowiek może odmienić swoje życie, jeśli tylko podejmie taką decyzję i będzie gotowy do podjęcia wyzwań na tej drodze. Uwielbiam towarzyszyć osobom, które chcą pracować nad swoim rozwojem oraz przezwyciężać kryzysy, które są częścią naszego życia.

Małgorzata Stelmaszyk

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego SWPS w Warszawie. Ukończyła 4 - letnie podyplomowe Studium Psychoterapii w Instytucie Psychologii Zdrowia w ramach Profesjonalnej Szkoły Psychoterapii oraz 2 letnie Studium Terapii Poznawczo Behawioralnej. Oba szkolenia są akredytowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Psychoterapia prowadzona w Poradni oferowana jest nurcie integracyjnym i poddawana jest superwizji. Oferta dotyczy terapii indywidualnej, oraz sesji grupowych. Pracuje również w języku angielskim.

Agnieszka Koniecka

Jestem psychoterapeutką Gestalt w trakcie szkolenia. Ukończyłam Program Pracy Psychologicznej w ujęciu Gestalt. Jestem również absolwentką Studium Małżeństwa i Rodziny i Studium Komunikacji Małżeńskiej w Papieskim Wydziale Teologicznym Collegium Joanneum w Warszawie. Fascynuje mnie drugi człowiek, towarzyszenie w zmianie, program 12 Kroków, praca z ciałem, Focussing, Porozumienie Bez Przemocy (NVC).
Psychoterapię rozumiem jako spotkanie dwóch osób w relacji opartej na zaufaniu, poczuciu bezpieczeństwa i akceptacji. Postrzegam człowieka jako całość złożoną z myśli, emocji i ciała. Pracuję nad zmiana zachowania, pomagam odkryć źródła zaburzeń w przeszłości. Pracuję z osobami doświadczającymi braku dostępu do własnej wartości, problemów w relacjach, niskiej samooceny, stanów lekowych, zaburzeń nastroju, wypalenia zawodowego. Nieustannie dbam o jakość prowadzonej przeze mnie psychoterapii poporzez rozwój osobisty, uczestniczenie w warsztatch oraz regularną superwizję. Prywatnie jestem żoną i mamą trójki dzieci: dwójki dorosłych i nastolatki.

Magdalena Chocianowska

Psycholog, psychoterapeuta, absolwentka Akademii Teologii Katolickiej (obecnie UKSW) – ze specjalizacją Psychologia kliniczna i osobowości na wydziale Filozofii Chrześcijańskiej. Wspólzałożyciel i członek Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich, członek The Association of Christian Therapists, USA (1998). Posiada certyfikat psychoterapeuty SPCh. Ukończyła Warsztat rozwojowo – terapeutyczny: „ Wreszcie żyć. 12 Kroków ku pełni życia"; kurs ChTI (Chrześcijańskiej Terapii Integralnej) oraz wielu innych szkoleń, w tym z różnych szkół psychoterapii. Prowadzi konsultacje oraz poradnictwo psychologiczne, psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz par małżeńskich. W psychoterapii pracuje od 1992 roku. Pracuje w nurcie integracyjnym w podejściu chrześcijańskim. Wykorzystuje dorobek różnych szkół psychoterapeutycznych, na potrzeby konkretnego pacjenta, w tym program 12 Kroków dla Chrześcijan. Bierze pod uwagę osobę w jej wymiarze psychicznym, fizycznym i duchowym, pamiętając, że każdy z nas jest innym obrazem Boga, ma swoją indywidualną i niepowtarzalną drogę przez życie. Obszary w których służy pomocą to: sytuacje kryzysowe; zaburzenia emocjonalne, lękowe, depresyjne, psychosomatyczne; trudności w relacjach; problemy małżeńskie, rodzinne i wychowawcze; doświadczenia straty (np. rozstania, rozwodu, żałoby); trudności adaptacyjne; kryzys wieku średniego; pomoc psychologiczna w pracy nad stylem życia oraz rozwojem osobistym; problemy z pogranicza psychologii i duchowości.

Agata Zadka

Jestem absolwentką pedagogiki specjalnej o profilu resocjalizacji. Ukończyłam 4 letnie szkolenie psychoterapeutyczne w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej. Jestem w trakcie szkolenia w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Mam doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi, Pracuję na co dzień jako pedagog w szkole. Bliskie jest mi podejście podążania za człowiekiem i uznania, że każdy z nas jest ekspertem od swojego życia. Towarzyszę ludziom w odkrywaniu ich mocnych stron by mogli świadomie odkryć sposób na zmianę, która jest im potrzebna do życia zgodnie z ich wartościami, potrzebami w szacunku do ich decyzji.

Dorota Kaniewska

Jestem absolwentką psychologii. Ukończyłam również dwuletnie Studium Socjoterapii oraz czteroletnie studia podyplomowe Psychoterapii w SPCH. Oprócz tego brałam udział w różnych szkoleniach innych szkół psychoterapii i warsztatach, w tym w warsztacie rozwojowo-terapeutycznym „Wreszcie żyć, 12 kroków ku pełni życia" i kursie Chrześcijańskiej Terapii Integralnej. Pracuję w nurcie psychoterapii integratywnej w podejściu chrześcijańskim. Pomagam ludziom będącym w trudzie kryzysu osobistego, rodzinnego, relacyjnego. Osobom z doświadczeniem zaniedbania emocjonalnego, bolesnych doświadczeń z dzieciństwa, przeżywającym zaburzenia nerwicowe, nastroju i depresyjne oraz osobom DDD. Zajmuję się też  trudnościami  wynikającymi z niewłaściwego przeżywania religijności i wiary, z problemami współuzależnienia i samotności. Pomagam w szukaniu własnej tożsamości i drogi życiowej oraz w rozwijaniu osobistego potencjału, dążąc do integracji wymiaru psychicznego, fizycznego i duchowego osoby. Psychoterapię traktuję jako towarzyszenie drugiemu człowiekowi w odkrywaniu prawdy o sobie i świecie, a także pomoc w budowaniu siebie jako wolnej i niepowtarzalnej osoby.

 

 

 

Copyright © 12 KROKOW - Warsztaty rozwoju duchowego.