12kroków

Poradnia Gocław

  

 

Poradnia Rodzinna na Gocławiu zaprasza osoby dorosłe, młodzież i dzieci na konsultacje i terapię u doświadczonych

psychologów, psychoterapeutów pedagogów i doradców w zakresie rozwoju osobistego i poradnictwa rodzinnego.

Tworzymy zespół specjalistów skoncentrowany na systemowym wsparciu rodziny. Leczymy w procesie

indywidualnym i grupowym oraz przyjmujemy małżeństwa i pary

 

 


Prowadzimy konsultacje i terapię w obszarach:

 • niskie poczucie wartości;
 • brak satysfakcji i poczucia sensu, samotność;
 • trudność w relacjach z innymi ludźmi (w związku, rodzinie, w pracy);
 • uzależnienia i współuzależnienia;
 • depresja;
 • zaburzenia zachowania;
 • zaburzenia lękowe;
 • zaburzenia adaptacyjne;
 • trauma;
 • żałoba, strata;
 • kryzys psychotyczny i choroby psychiczne;
 • kryzys małżeństw mających trudności w komunikowaniu swoich potrzeb i emocj;,
 • problemy z objadaniem się i innymi kompulsywnymi zachowaniami związanymi z jedzeniem;


Naszym klientom oferujemy:

 


 

NOWOŚCI

 

Grupa rozwojowo-terapeutyczna dla Absolwentów Warsztatów Wreszcie żyć (I lub II obrotu)
Celem pracy będzie pomoc osobom, które poznały Program 12 kroków w aplikowaniu go w codziennym życiu.
Często Uczestnicy Warsztatów rozpoznają w sobie różne przeszkody psychologiczne na tej drodze, które wymagają adekwatnego leczenia.
Proces grupowy, różne techniki psychoterapeutyczne dostosowane do potrzeb to środki, po które będzie sięgać terapeuta, by przybliżyć Uczestników "ku pełni życia".
Czas trwania: 10 miesięcy (od września 2021r.), spotkanie 2-godzinne / co tydzień
Liczba osób: max 12
Koszt: 50 zł/spotkanie
Miejsce: Poradnia Gocław ul. Rechniewskiego 14, Warszawa

Małgorzata Surma - pedagog, psycholog, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji, certyfikowany prowadzący Warsztatu Wreszcie żyć. 12 kroków ku pełni życia"
poniedziałek 13:00 - 15:00 (od marca do czerwca - 12-14 spotkań, w zależności od liczby uczestników). Zapisy przez formularz zgłoszeniowy - od listopada 2021r. Uczestnik poprzedniej edycji będzie mógł zapisać się na kolejną.

 


 

CENNIK:

 • Terapia indywidualna, porada psychologiczna

osób dorosłych – czas trwania: 50 min – cena: 150 PLN

młodzieży – czas trwania: 50 min – cena: 150 PLN

dzieci – czas trwania: 50 min – cena: 150 PLN

 

 • Terapia par i małżeństw

czas trwania: 60 min – cena: 190 PLN

czas trwania: 90 min – cena: 260 PLN

 

 • Konsultacja osób dorosłych

czas trwania 60 min - cena 150 PLN

 

 • Konsultacja małżeństw 

czas trwania: 60 min – cena: 190 PLN

czas trwania: 90 min - cena: 260 PLN

 

 • Konsultacja małżeństw, dwóch terapeutów

Czas trwania: 60 min - cena: 220 PLN

czas trwania: 90 min - cena: 290 PLN

 

 • Zajęcia grupowe

Warsztaty dla rodziców – ustalane odrębnie

Psychodrama – ustalane odrębnie

Sacrodrama – czas trwania: 90 min cena - 45 PLN

 

Oferujemy zniżkę:
- dla parafian kościoła pod wezwaniem św. Patryka na Gocławiu - czas trwania: 50 min – cena: 110 PLN


Formy płatności:
gotówką w gabinecie
przelew na rachunek KAMEA KAMILA RACIECKA 81 1160 2202 0000 0003 7556 5983

Rezerwacja spotkań:
tel. umówienie wizyty: +48 516 877 112, środa, czwartek, piątek od 14.00 do 16.00 
sms umówienie wizyty: +48 516 877 112, + 48 505 015 714

Godziny przyjęć
pon-sb - : zgodnie z grafikiem poszczególnych specjalistów

Nasza lokalizacja:
Warszawa, ul. Rechniewskiego 14, przy Parafii św. Patryka
Domofon nr 3.

Adres:
ul. Rechniewskiego 14

Informacje i zapisy:
+48 516 877 112, + 48 505 015 714 - Joanna Liberek
środa, czwartek, piątek od 14.00 do 16.00 (kontakt telefoniczny i sms)

 

O nas:

Jesteśmy zespołem osób zakorzenionych w kościele katolickim przygotowanym merytorycznie do pracy w zakresie leczenia różnego rodzaju zaburzeń i problemów psychoemocjonalnych. Poddajemy się regularnej superwizji i dbamy o ciągły rozwój swoich kompetencji i formację duchową.

Jadwiga i Tomasz Ciechanowscy

Jadwiga Ciechanowska – psycholog, pedagog, psychoterapeuta.
Tomasz Ciechanowski – psycholog, dr nauk humanistycznych, psychoterapeuta.
Ukończyliśmy Studium Animacji Małżeńskiej w PWTW, realizujemy studia podyplomowe Studium Duchowości w PWTW. Jesteśmy współtwórcami Poradni Rodzinnej przy Parafii Św. Maksymiliana Kolbego w Józefowie. Specjalizujemy się w pracy z małżeństwami będącymi w kryzysie oraz mającymi trudności w komunikowaniu swoich potrzeb i emocji. Pomagamy w rozwiązywaniu problemów. Stosujemy metody: Johna Gottmana, Porozumienia bez przemocy (NVC) oraz terapie: poznawczo – behawioralną, schematów, dialektyczno-behawioralną, akceptacji i zaangażowania.

Monika Jędrusiak

Certyfikowany terapeuta psychodramy (certyfikat Europejskiego Instytutu Psychodramy z siedzibą w Berlinie). Uczestniczka wielu szkoleń prowadzonych przez zagranicznych i polskich trenerów w tym: Psychodrama w leczeniu zaburzeń psychosomatycznych u Judith Teszary, Muzykoterapia u prof J. Moreno, Psychodrama w pracy z urazem, Psychodrama z osobami po kryzysie psychotycznym, Praca z wewnętrzną agresją u Yaacova Naora, Socjometria u Bernda Fichtenhofera, Praca z ciałem, gestami i uczuciami u Eduardo Verdu, Psychodrama w terapii grupowej dzieci i młodzieży u Judith Maschke, Monodrama w psychoterapii indywidualnej, Choreoterapia I, II stopień, Podstawy Dance Movement Therapy, Stymulacja sensomotoryczna – wspomaganie osób z autyzmem. Komunikacja i współpraca z rodzinami osób ze spektrum autyzmu, szkolenie na temat Zespołu Aspergera, Profilaktyka uzależnień, Profilaktyka i terapia uzależnień behawioralnych certyfikat nr EV/17 Ukończyła studium Poradnictwa i Interwencji Kryzysowej IPZ PTP oraz kurs trenerski organizowany przez Fundację Synapsis. Współpracowała z Ośrodkiem Readaptacyjno Rehabilitacyjnym Ministerstwa Zdrowia, Fundacją Synapsis, Stowarzyszeniem Dla Rodzin, Stowarzyszeniem Integracja, Fundacją Itaka, prowadziła grupy metodą psychodramy morenowskiej na Oddziale V w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. J. Mazurkiewicza w Pruszkowie. Od 2012 roku w ramach projektów Fundacji Pasja Życia prowadzi grupy psychoedukacyjne dla dorosłych, dzieci i młodzieży w Legionowie. Obecnie prowadzi terapię indywidualną i grupową osób z doświadczeniem choroby psychicznej.

Marcin Kałużyński

Psycholog i psychoterapeuta pracujący w nurcie Analizy Egzystencjalnej i Logoterapii. Prowadzący warsztaty rozwoju duchowego ,,Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia". Członek Stowarzyszenia GLE Polska. Stopień naukowy magistra psychologii uzyskał na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W ramach praktyki terapeutycznej pracuje z osobami doświadczającymi różnych blokad życiowych, kryzysów, trudności w relacjach, zaburzeń psychicznych, uzależnień. Swoje doświadczenie zdobywał m.in. w Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, gdzie jako psycholog towarzyszył rodzinom dotkniętym przez nieuleczalne choroby i prowadził grupę wsparcia dla rodziców w żałobie. Prywatnie szczęśliwy mąż i dumny tata.

Elżbieta Wiewiórkowska

Konsultant, doradca w zakresie rozwoju osobistego i poradnictwa rodzinnego. Pedagog, socjoterapeuta, członek Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Absolwentka Studium Pomocy Psychologicznej i Socjoterapii oraz Studium Życia Rodzinnego przy Kurii Warszawskiej. Współautorka i realizatorka programów wychowawczych i profilaktycznych w szkołach. Zaangażowana w pomaganie dzieciom i rodzinie poprzez współpracę z instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz rodziny. Posiada osobiste doświadczenie programu "Wreszcie żyć - 12 kroków ku pełni życia". Żona i matka czwórki dorosłych dzieci.

Br. Piotr Zajączkowski OFMCap.

 

Kapłan Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, doktor teologii z zakresu duszpasterstwa rodzin, urodzony 21 maja 1972 roku w Bydgoszczy. Studia teologiczne odbył w Wyższym Seminarium Duchownym na Wydziale Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, które ukończył obroną pracy magisterskiej w 2001 roku. Stopień doktora uzyskał w roku 2010 na podstawie dysertacji pod tytułem: "Postawy wobec prokreacji a więź małżeńska. Studium empiryczne z Duszpasterstwa Rodzin na podstawie badań małżonków w parafii Braci Mniejszych Kapucynów w Lublinie". Od 2011 roku wykładowca teologii pastoralnej w WSD Braci Kapucynów w Lublinie. Od 2012 do 2013 roku wykładowca pedagogiki rodziny na Państwowej Szkole Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Duszpasterz zakochanych, narzeczonych, małżeństw i rodzin. Rekolekcjonista i konferencjonista głównie z zakresu małżeństwa i rodziny. Doradca psychologiczny i terapeuta małżeństw (Counsellor). W ramach przygotowania do pracy terapeutycznej przeszedł swoją dwuletnią psychoterapię. Absolwent i asystent programu „12 Kroków dla chrześcijan. Wreszcie żyć – ku pełni życia. Fundator Fundacji „Kurs na Miłość" w Białej Podlaskiej. Twórca ogólnopolskiej inicjatywy pod nazwą „Weekend Małżeński" - warsztatów dla par. Moderator strony www.weekendmalzenski.pl

Małgorzata Lipka

mgr psychologii, ukończenie 4 letniego Studium Psychoterapii w Stowarzyszeniu Psychologów Chrześcijańskich, kurs doskonalący
„ Problematyka wczesnej interwencji i zdrowa psychicznego małych dzieci", -2008 r. –uzyskanie certyfikatu w The Brazelton Instytute Harvard Medical School. Neonatal Behavioral Assessment Scale., w 2010r uzyskanie certyfikatu międzynarodowego konsultanta laktacyjnego ( International Board Certified Lactation Consultant ),- szkolenie w udzielaniu pomocy terapeutycznej dla osób z zaniedbaniem (emocjonalnym, psychicznym, fizycznym), przemocy (słownej, seksualnej, fizycznej) oraz strat prokreacyjnych organizowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie NEST, praca w szpitalu położniczo – ginekologicznym (położnictwo, ginekologia, neonatologia, oddziały wcześniacze, onkologia)- Udział w projektach realizowanych przez Ministerstwo Zdrowia w tym dotyczących psychologii prokreacyjnej i depresji w okresie okołoporodowym, w ramach standardu opieki okołoporodowej.

 Maria Gąsiorowska

psycholog (UW), certyfikowana edukatorka i entuzjastka Pozytywnej Dyscypliny, prowadzi rozwojowe grupy wsparcia dla kobiet, obecnie w trakcie szkolenia na prowadzącego Warsztaty 12 kroków ku pełni życia, żona wyjątkowego męża, mama czterech synów (założycieli i, jak na razie, jedynych członków ZDF, czyli Związku Dzieci Figlarnych). W wolnym czasie gra w planszówki, biega, chodzi po lesie i wędruje po górach.

Rajmund Narożniak

Z wykształcenia jestem psychologiem i mediatorem, a prywatnie – mężem i ojcem trójki dzieci.Jestem członkiem Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich i członkiem założycielem Stowarzyszenia Mediatorów Pojednawczych. Jestem certyfikowanym prowadzącym Warsztaty "Wreszcie żyć. 12 kroków ku pełni życia" oraz absolwentem licznych szkoleń oraz kursów, m.in.: „Terapia uzależnień", „Terapia schematów", „Mindfulness – trening uważności", „Trening regulacji emocji", „Trening rozwoju osobistego", „Stres i depresja w życiu prywatnym i zawodowym", „Warsztaty rozwijające kompetencje komunikacyjne i przedsiębiorcze".Pracuję głównie z osobami dorosłymi, małżeństwami, parami oraz młodzieżą.Uważam, że życie nie jest po to, żeby się męczyć czy też katować, a wręcz przeciwnie – życie jest po to, żeby się nim cieszyć. Uważam, że każdy człowiek żyje najlepiej jak potrafi, ale czasem brakuje mu pewnych kompetencji, żeby lepiej wybierać... A kompetencje można podnosić...Uważam, ze każdy człowiek może odmienić swoje życie, jeśli tylko podejmie taką decyzję i będzie gotowy do podjęcia wyzwań na tej drodze. Uwielbiam towarzyszyć osobom, które chcą pracować nad swoim rozwojem oraz przezwyciężać kryzysy, które są częścią naszego życia.

 

 

 

 

Copyright © 12 KROKOW - Warsztaty rozwoju duchowego.